SolidCAM

SolidCAM - 3D CAM pro CNC obrábění

SolidCAM je plně integrovaný CAM systém v prostředí CAD systému SolidWorks. Funkce pro definici obráběcích operací jsou integrovány v komfortním a ergonomicky propracovaném grafickém prostředí SolidWorks. Veškeré úkony spojené s ovládáním 3D modelu dílu nebo sestavy jsou řešeny nástroji a funkcemi SolidWorks. SolidWorks nástroje umožňují práci s geometrií - modelování dílu, složení sestavy a generování výkresů.

SolidCAM, jako zásuvný modul, poskytuje funkce pro definování obráběcích operací, pro simulaci a kontrolu obrábění a pro generování CNC programu. S využitím výkonných funkcí SolidCAM v uživatelsky snadno ovladatelném prostředí SolidWorks je programování CNC strojů velmi snadné a efektivní.

SolidCAM je určen především pro oblast CNC výroby se zaměřením na třískové obrábění. Mezi obráběné materiály patří nejčastěji kovy, ale také umělé hmoty, dřevo a jiné alternativní materiály. Klíčovou vlastností programu SolidCAM je vysoká míra přizpůsobitelnosti uživatelským požadavkům. Kromě typických úloh v oblasti třískového obrábění, může SolidCAM najít efektivní uplatnění v dalších souvisejících výrobních metodách, kde je použito CNC řízení strojů.

Základní charakteristika CAD/CAM systému:

  • Plná integrace 3D CAD SolidWorks a SolidCAM
  • Komplexní 3D CAD nástroje, hybridní modelování, sestavy, výkresy
  • Modulární uspořádání CAM funkcí
  • CAM programování od 2,5 do 5osého obrábění
  • Frézovací a soustružnické funkce
  • Specializovaný doplňkový modul pro drátové řezání
  • Specializovaný doplňkový modul pro návrhy forem a elektrod
  • Rozsáhlé a pokročilé možnosti implementace a přizpůsobení zákaznickým požadavkům

Přizpůsobení požadavkům zákazníka

Každý CAM systém vyžaduje přizpůsobení požadavkům zákazníků. Obráběcí CNC stroje jsou vybaveny různými řídícími systémy, u konkrétních zákazníků mohou být také různé zvyklosti a požadavky na využití těchto strojů. SolidCAM je v tomto ohledu velmi flexibilní, univerzální a svojí přizpůsobitelností vyhoví širokému spektru požadavků ze strany zákazníků. Přizpůsobením SolidCAM požadavkům zákazníků rozumíme především vytvoření a odladění postprocesorů pro specifický CNC stroj. Komplexní přizpůsobení a odladění (implementaci) realizuje tým certifikovaných techniků společnosti SolidVision, s.r.o.

SolidCAM je nejrozšířenější CAM aplikace integrovaná do 3D CAD systému SolidWorks v České republice. Patří mezi partnerská řešení, která jsou certifikována společností SolidWorks. V rámci partnerského programu je SolidCAM držitelem dvou certifikátů – certifikovaný CAM produkt a certifikovaný Gold produkt.


";