CIMCO Edit

Hlavním výstupem každého CAD/CAM systému je NC kód (NC program). Formát programu je pomocí postprocesoru přizpůsoben řídicímu systému CNC stroje. Častým požadavkem zákazníků je dodatečná editace vytvořených NC programů. Skupina programů CIMCO nabízí komplexní a výkonné řešení pro práci s hotovými NC programy.
CIMCO Edit

Hlavní výhody řešení

Ikona
Rozpoznání řídicích systémů z NC kódu
Ikona
Připravené nástroje pro editaci
Ikona
Grafická kontrola drah
Ikona
Porovnávání souborů
Ikona
Komunikace se stroji

Představení CIMCO Edit

Funkce a nástroje CIMCO Edit

Základní editační nástroje | CIMCO Edit

Základní editační nástroje

CIMCO Edit poskytuje moderní editační nástroje pro potřeby úprav NC programů. Nabízí specifické možnosti pro NC kód, jako je číslování / přečíslování řádků, manipulace se znaky a vyhledávač souřadnic XYZ. Obsahuje také základní funkce transformací včetně otáčení, zrcadlení, korekce nástroje a posunutí. CIMCO Edit obsahuje užitečný a výkonný nástroj pro porovnání souborů, nástroj pro vykreslení drah nástrojů a NC-Asistenta. Dále se dá využít pro zasílání NC kódu do stroje nebo rozšířit o pokročilé možnosti komunikace se stroji ve výrobě. 

NC-Asistent | CIMCO Edit

NC-Asistent

Při najetí kurzorem na konkrétní M nebo G funkci CIMCO sám rozpozná typ proměnné a umožní změnit hodnoty pomocí uživatelsky přívětivého rozhraní propojeného s příslušným NC kódem. Po zadání požadované hodnoty pro určitou proměnnou, CIMCO provede automaticky aktualizaci NC kódu. Nástroj NC-pomocník umožňuje také rychlé vkládání a úpravu složitějších cyklů a operací. CIMCO Edit obsahuje připravené cykly a makra pro nejčastější operace jako je start programu, ukončení programu nebo výměna nástroje a další. Nabízí možnost vytvoření si vlastních uživatelských cyklů, které potřebujete používat nejčastěji.

Grafické vykreslení drah | CIMCO Edit

Grafické vykreslení drah

CIMCO Edit dokáže plnohodnotně vykreslit dráhy až do souvislého 5osé frézování a také soustružení. Dovolí plynule přehrávat průběh obrábění, s možností krokování nebo návratu zpět. Jakákoliv úprava NC kódu se okamžitě projeví v grafické simulaci. CIMCO Edit podporuje objemovou simulaci s kontrolou kolizí držáků nástrojů.

Chytré porovnání souboru | CIMCO Edit

Chytré porovnání souboru

Pro nalezení změn v NC programu disponuje CIMCO Edit funkcí pro rychlého porovnání souborů. Při porovnání souborů se zvýrazní změny a chybějící či přidané řádky. Případné rozdíly jsou zobrazeny na jednotlivých řádcích s barevným vyznačením rozdílného místa nebo je možné zobrazit všechna změněná místa naráz, seřazená pod sebou.

Komunikace s CNC | CIMCO Edit

Komunikace s CNC

CIMCO Edit za pomocí DNC komunikace nabízí možnosti propojení se stroji, pro spolehlivý přenos dat bez rozdílů řídících systémů. Pomocí rozšiřujících možností MDC umožní pokročilejší správu výrobních procesů. Je možné například sledovat vytíženost strojů, v jaké fázi výrobního procesu se nachází a kolik chybí do konce programu.

NC Base | CIMCO Edit

NC Base

Je nástroj pro správu NC programů a související dokumentace. Programy lze vyhledávat, třídit, organizovat a programům je možné přiřazovat statut podle rozpracovanosti. K programům je možné přiřadit další dokumentaci v podobě fotek a výkresů upnutí, dále seznamy nástrojů, upínačů a další seřizovací dokumentaci.

Školení

Podívejte se na aktuální nabídku.

  • Prezentace
  • Nabídka
  • Zkušební verze
  • Školení
  • Podpora
  • Konzultace
Zajímá mě Šipka
X

Poptávkový formulář

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění podmínek.
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Žádost o vyzkoušení produktu

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.

Mám zájem o pozici

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.