SWOOD CAM

SWOOD CAM pracuje se všemi CNC stroji specializovanými na opracování dřeva ve výrobě nábytku. Umí pracovat se specifickými technologiemi pro tuto výrobu, s vícenásobnými vřeteny a hlavami, vrtacími agregáty a vodorovnými vřeteny, odsáváním, automatickou regulací rychlosti podle směru vláken, stavitelným vakuovým upínáním, laserovým zaměřením, upnutím více dílů a deskovým hospodářstvím, frézováním drážek, profilů nebo řezáním pilou. Výstup je na NC stroje typu Homag Weeke, Biesse, CMS, SCM, MASTERWOOD, HOLZ-HER a podobné.
SWOOD CAM

Hlavní výhody řešení

Ikona
Plná provázanost
Ikona
Knihovna nástrojů specializovaných pro dřevovýrobu
Ikona
Automatická a detailní výrobní data

SWOOD CAM - Představení

Automatické operace | SWOOD CAM

Automatické operace

Pro obrobení většiny dílů nábytkových sestav obsahuje SWOOD CAM šest typů automatického rozpoznávání geometrií, které pokrývají většinu možné technologie této výroby. Jsou jimi Obrys vnější i průchozí vnitřní, otvory pro vrtání, drážky, kapsy, řezání (a to i pro víceosé stroje) a lamely včetně systému Clamex. Důležitá je i jejich asociativita s modelem, kdy se při každé konstrukční změně tyto operace přizpůsobí nebo také jednoduchost opakovaného použití přidáním pomocí přetažení tzn. funkcí „drag & drop″ do pracovní plochy.

 

Speciální složené agregáty | SWOOD CAM

Speciální složené agregáty

Jako jedno z mála CAM řešení nabízí SWOOD tvorbu a práci s jakýmikoliv složenými agregáty nebo vrtacími hlavami. Podle typu operace nebo dané geometrie pak nabídne patřičný nástroj z agregátu nebo automaticky vybere vrták  podle průměru otvoru. Důležitou součástí je i možnost tyto nástroje kompletně vidět v simulaci.

 

5osé frézování | SWOOD CAM

5osé frézování

Nedílná součást řešení SWOOD je možnost víceosého frézování, a to nejen indexovaně, tedy fixním natočením, ale i plně souvislým pohybem všech os dohromady. Takové obrábění může být prováděno podle řídicích hran nebo na kterékoliv ploše dílce pouhým výběrem. Nejedná se o přídavný modul, ale již integrované řešení.

 

5osá pila | SWOOD CAM

5osá pila

Pro jednoduchost používání a urychlení tvorby programu vznikla i operace řezání, pro kterou není nutné žádné zdlouhavé nastavování. Stačí pouze vybrat plochu pro oříznutí a CAM vše potřebné nastaví, natočí do patřičného úhlu a nabídne operaci dle vybrané plochy pro oříznutí. To vše až v pěti osách nebo pomocí použití vhodného agregátu a jeho potřebného natočení.

 

Simulace obrábění | SWOOD CAM

Simulace obrábění

Nejdůležitější částí pro každého programátora je zpětná kontrola vytvořeného programu. Tu si může ověřit pomocí simulace obrábění, kde je zobrazen nástroj/agregát následující přiřazenou trajektorii obrábění. Simulaci lze spustit s dílcem založeným na stroji i s rozvrženými upínacími mechanismy. Na simulaci si následně dokážeme zkontrolovat obrobené prvky a jejich případné chybějící obrobení, odpadající části nebo kolize s upínači. A v neposlední řadě i přibližný čas obrábění.

 

Postprocesory | SWOOD CAM

Postprocesory

Důležitou součástí řešení je úprava výstupu programů na míru zkušenými techniky přímo v České republice. Individuální přístup ke každé výrobě a jejím potřebám je nedílnou součástí řešení SWOOD CAM. Operace přebírají přesná data modelu, a generují jejich souřadnice v podobě NC kódu pro konkrétní stroje. Nedílnou výhodou je i odstranění chybovosti. Díky úspoře času přípravy výroby a díky nezatěžování obsluhy samotného stroje touto prací získáte dnes tak drahocenný čas pro zefektivnění a zrychlení výrobního procesu.

 

Nesting | SWOOD CAM

Nesting

Modul Nesting je doplňkem pro CAM, který je určen pro nestingové CNC frézky, které z celé tabule vyfrézují jednotlivé dílce, a to i z jakýchkoliv tvarů. Optimalizace vyskládání do tabule je automatická, ale dovoluje také manuální úpravy pro zvlášť individuální potřeby dané výroby.

 

Ke stažení
Videa
Školení

Podívejte se na aktuální nabídku.

  • Prezentace
  • Nabídka
  • Zkušební verze
  • Školení
  • Podpora
  • Konzultace
Zajímá mě Šipka
X

Poptávkový formulář

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění podmínek.
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Žádost o vyzkoušení produktu

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.

Mám zájem o pozici

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.