Odkazy a návody

Odkazy na nápovědu, návody, dokumentaci, průvodce a další důležité zdroje informací.

Aktivace

Aktivace je jednoduchý, rychlý a jednorázový proces pro ověření platnosti licence produktu, kterým vás provede intuitivní průvodce aktivací. Pokud u své licence používáte aktivaci či softwarovou licenci, tak nezapomeňte před odinstalováním produktu nebo výměnou hardware provést deaktivaci!

Další podrobné informace naleznete na stránce Licencování a aktivace produktů.

V případě jakýchkoliv problémů či otázek ohledně licencování kontaktujte technickou podporu.

Instalace a servicepacky 

Instalaci SOLIDWORKS je možné stáhnout pomocí Manažera instalací (pokud máte předplacené údržby) nebo v podobě ISO souboru se serverů společnosti SolidVision (pokud údržby nemáte). 

Manažery instalací i ISO soubory jsou k dispozici na stránce Ke stažení. Instrukce k jejich použití naleznete na stránce Instrukce k instalaci.

Před stažením a instalací nových verzí produktů SOLIDWORKS si můžete zkontrolovat opravené chyby (Fixed SPR) a také vydané záplaty (Hotfixes):


Instalaci SolidCAM je možné stáhnout na stránkách podpory společnosti SolidCAM.

Online nápověda SOLIDWORKS

Na stránce help.solidworks.com naleznete nápovědu pro různé SOLIDWORKS produkty, včetně nápovědy k aktuální i předchozím verzím a jazykovým mutacím.

Průvodce administrací SOLIDWORKS

Na stránkách Příručky pro správu naleznete rozsáhlé zdroje technických informací:

 • Průvodci správou a instalací
 • Poznámky k verzím
 • Co je nového
 • FLEXlm

Licenční smlouva SOLIDWORKS  

Kompletní licenční smlouva (EULA) společnosti SOLIDWORKS:

Tréninkové soubory (Training Files)

Originální tréninkové manuály SOLIDWORKS se v mnoha příkladech odkazují na stažitelné cvičné soubory.

SOLIDWORKS RX

SOLIDWORKS RX je diagnostický nástroj, který usnadňuje řešení problémů. RX je součásí každé instalace SOLIDWORKS a naleznete jej v nabídce Start > Nástroje SOLIDWORKS 2xxx. RX nabízí následující možnosti:

 • Diagnostika systému - vyhodnotí základní údaje o systému včetně grafické karty a ovladače.
 • Údržba systému - rutinní čištění systému zahrnující složky dočasných souborů či defragmentaci.
 • Zachycení problému - tento nástroj dokáže s vaší asistencí rychle zachytit téměř libovolný problém a to včetně videozáznamu a důležitých informací o konfiguraci a běhu systému, všechna data jsou nakonec uložena do jediného balíčku, který snadno odešlete na technickou podporu.
 • Test výkonnosti systému (benchmark)

Požadavky na vylepšení

Zákazníci s předplacenou údržbou mají možnost vznášet požadavky na vylepšení systému a aktivně tak ovlivňovat směr vývoje produktu. Těmto požadavkům se anglicky říká Enhancement Requests a je možné je vznášet prostřednictvím zákaznického portálu společnosti SOLIDWORKS.

Program předběžných verzí

Zákazníci s předplacenou údržbou mají možnost se účastnit zvláštních programů předběžných verzí, které se týkají nových verzí a servicepacků SOLIDWORKS

Předběžné verze produktů se nazývají Beta programy a nabízí možnost stažení, instalace a testování Beta verzí a Pre-Release verzí produktů (Beta verze je první verze uvolněná pro testery z řad zákazníků, Pre-Release verze je již téměř odladěná, poslední verze před oficiálním uvolněním finální verze). Beta program zpravidla běží v období tří až čtyř měsíců před uvolněním nové verze. Během testování nové verze se mohou účastníci mimo jiné podílet na vývoji produktu nebo se účastnit soutěže o nejaktivnější testery. Beta program je dostupný prostřednictvím zákaznického portálu společnosti SOLIDWORKS.

Předběžné verze servicepacků se nazývají Early Visibility servicepacky (EV) a jsou uvolňovány zpravidla dva až tři týdny před finálním servicepackem. Distribuované jsou prostřednictvím zákaznického portálu společnosti SOLIDWORKS nebo přímo pomocí Manažera instalací (nástroj Zjistit aktualizace).

 • Prezentace
 • Nabídka
 • Zkušební verze
 • Školení
 • Podpora
 • Konzultace
Zajímá mě Šipka
X

Poptávkový formulář

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění podmínek.
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Žádost o vyzkoušení produktu

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.

Mám zájem o pozici

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.