Licencování a aktivace

Většina produktů dodávaných naší společností je nějakým způsobem licencována. Přehled možných způsobů licencování pro nejčastější produkty shrnuje následující tabulka:

Produkt Způsob licencování
Samostatná licence Síťová licence (SNL)
SOLIDWORKS a jeho produkty aktivace aktivace
PDM Standard / Professional není k dispozici aktivace
DraftSight aktivace aktivace
SolidCAM / InventorCAM hardwarový klíč hardwarový klíč
softwarová licence softwarová licence
SWOOD   aktivace aktivace
DCAMCUT hardwarový klíč hardwarový klíč
jiné produkty na dotaz na dotaz

V případě jakýchkoliv dotazů či problémů ohledně licencování nebo pokud potřebujete asistenci při licencování konkrétní instalace produktu, tak bez obav kontaktujte technickou podporu

Aktivace

Aktivace je samoobslužný, jednoduchý a rychlý proces pro ověření platnosti licence produktu, kterým vás provede intuitivní Průvodce aktivací. Aktivace se provádí online pomocí internetového připojení (případně ručně emailem) a ve většině případů netrvá déle než minutu.

Aktivace se provádí při prvním spuštění dané verze produktu po jeho instalaci na počítač, systém si aktivaci automaticky vyžádá. Během aktivace se podle sériového čísla automaticky ověří typ a platnost licence produktu oproti tzv. aktivačnímu serveru. Aktivace je jednorázová, po jejím provedení je produkt plně licencován a není nutné trvalé připojení k internetu či opakování aktivace při opakovaném spouštění produktu. Platnost aktivace dané verze produktu je jeden rok, po té je nutné aktivaci provést znovu.

Aktivovaná licence je vázána na konkrétní počítač, na kterém byla aktivována, a může být spouštěna pouze na tom počítači. Aktivovanou licenci není možné přímo přenést na jiný počítač, ale je nutné nejprve provést deaktivaci, tedy vrácení aktivace zpátky na aktivační server.

Kdy je bezpodmínečně nutné provést deaktivaci:
 • před odinstalováním produktu z počítače
 • před změnou sériového čísla produktu
 • před výměnou počítače za nový
 • před výměnou pevného disku, procesoru, základní desky či dalších důležitých součástí počítače
 • před zformátováním pevného disku
 • před reinstalací nebo obnovou operačního systému
 • před změnou konfigurace virtuálního počítače nebo hostitele

Deaktivace licence se provede v dané aplikaci v menu Nápověda Ikona nápovědy v SolidWorks > Licence Deaktivovat.

Síťové licence

Pomocí aktivace se ve Správci licencí ověřuje i platnost síťové licence (SNL). Systém si aktivaci síťové licence opět vyžádá automaticky po jeho nainstalování. Deaktivace či opakovaná aktivace síťové licence se provádí opět přímo ve Správci licencí (záložka Správa serveru > Informace o licenci > tlačítka Upravit a Znovu aktivovat).

Hardwarový klíč

Hardwarový klíč (dongle) obdržíte jako součást dodávky CAM produktu. Jedná se o USB zařízení malých fyzických rozměrů, jejhož prostřednictvím se produkt licencuje. Hlavní výhodou licencování pomocí hardwarových klíčů je jejich snadná přenositelnost (a tím i přenositelnost licence) na jiný počítač.

Před jeho prvním použitím je potřeba do hardwarového klíče uložit licenci/licenční soubor, který obdržíte při nákupu produktu. Toto tzv. "nabití klíče" je potřeba opakovat vždy, když dojde ke změně licence (např. rozšíření produktu) nebo prodloužení předplacené údržby.

Pro pomoc s zprovozněním a nabíjením klíčů kontaktujte technickou podporu.

Softwarová licence

Softwarová licence SolidCAM nabízí podobný způsob licencování jako aktivace SOLIDWORKS. Opět se jedná o jednoduchý, samoobslužný proces pro ověření platnosti licence produktu přes internetové připojení, který můžete provést pomocí Průvodce licencí (Software license).

Při prvním spuštění SolidCAMu systém automaticky spustí i průvodce, který si vyžádá aktivaci licence. K tomu budete potřebovat aktivační klíč (Product key), který obdržíte při nákupu produktu. Po dokončení průvodce je licence přenesena na konkrétní počítač, na kterém byla aktivována a na kterém může být nadále spouštěna i bez připojení k internetu.

Pokud chcete licenci SolidCAM přenést na jiný počítač nebo na stávajícím počítači potřebujete např. přeinstalovat operační systém, tak je nutné nejprve provést přenos licence. Podmínky, kdy je nutné provést přenos licence, jsou stejné jako v případě deaktivace SOLIDWORKS.

Detailní postupy pro aktivaci a přenos licence SolidCAM můžete nalézt na sentinel.solidcam.com.

Pro informace a pomoc se síťovými softwarovými licencemi kontaktujte technickou podporu.

 • Prezentace
 • Nabídka
 • Zkušební verze
 • Školení
 • Podpora
 • Konzultace
Zajímá mě Šipka
X

Poptávkový formulář

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění podmínek.
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Žádost o vyzkoušení produktu

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.

Mám zájem o pozici

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.