Odkazy a návody

Odkazy na nápovědu, návody, dokumentaci, průvodce a další důležité zdroje informací.

Aktivace

Aktivace je jednoduchý, rychlý a jednorázový proces pro ověření platnosti licence produktu, kterým vás provede intuitivní průvodce aktivací. Aktivace se zpravidla provádí pomocí internertového připojení a ve většině případů trvá méně než minutu. Aktivacemi se licencuje většina produktů, včetně síťových licencí (SNL).

Důležité! Před odinstalováním produktu nebo výměnou hardware je nutné převést aktivaci zpět na server. Další podrobné informace o aktivacích a licencování produktů:

V případě jakýchkoliv problémů či otázek ohledně aktivací kontaktujte technickou podporu.

Online nápověda SolidWorks

Na odkazu http://help.solidworks.com/ naleznete kompletní nápovědu pro produkty:

 • SolidWorks
 • SolidWorks PDM Standard, SolidWorks PDM Professional
 • eDrawings
 • Instalace
 • API

Průvodce administrací SolidWorks

Na stránkách Průvodce administrací naleznete rozsáhlé zdroje technických informací:

 • Průvodci správou a instalací
 • Poznámky k verzím
 • Co je nového
 • FLEXlm

Licenční smlouva SolidWorks  

Kompletní znění licenční smlouvy (Czech EULA) společnosti SolidWorks.

Tréninkové soubory (Training Files)

Originální tréninkové manuály SolidWorks se v mnoha příkladech odkazují na stažitelné cvičné soubory.

SolidWorks RX

SolidWorks RX je diagnostický nástroj, který usnadňuje řešení problémů. RX je součásí každé instalace SolidWorks a naleznete jej v menu Start > Všechny programy > SolidWorks xxxx > Nástroje SolidWorks. RX nabízí následující možnosti:

 • Diagnostika systému - vyhodnotí základní údaje o systému včetně grafické karty a ovladače.
 • Řešení potíží - rychlý přístup do znalostní báze (anglicky).
 • Údržba systému - rutinní čištění systému zahrnující složky dočasných souborů či defragmentaci.
 • Zachycení problému - tento nástroj dokáže s vaší asistencí rychle zachytit téměř libovolný problém a to včetně videozáznamu a důležitých informací o konfiguraci a běhu systému, všechna data jsou nakonec uložena do jediného balíčku, který snadno odešlete na technickou podporu.
 • Test výkonnosti systému (benchmark)

Požadavky na vylepšení (Enhancement Requests)

Zákazníci s předplacenou údržbou mají možnost vznášet požadavky na vylepšení systému a aktivně tak ovlivňovat směr vývoje produktu. Těmto požadavkům se anglicky říká Enhancement Requests a je možné je vznášet prostřednictvím interentových portálů společností SolidWorks a SolidCAM.

Program předběžných verzí

Zákazníci s předplacenou údržbou mají možnost se účastnit zvláštních programů předběžných verzí, které se týkají nových verzí produktů a aktualizací produktů (servicepacků).

Předběžné verze produktů se nazývají Beta programy a nabízí možnost stažení, instalace a testování Beta verzí a Pre-Release verzí produktů (Beta verze je první verze uvolněná pro testery z řad zákazníků, Pre-Release verze je již téměř odladěná, poslední verze před oficiálním uvolněním finální verze). Beta program zpravidla běží v období tří až čtyř měsíců před uvolněním nové verze. Během testování nové verze se mohou účastníci mimo jiné podílet na vývoji produktu nebo se účastnit soutěže o nejaktivnější testery. Beta program je dostupný prostřednictvím internetových portálů společností SolidWorks a SolidCAM.

Předběžné verze servicepacků se nazývají Early Visibility (EV) a jsou uvolňovány zpravidla dva až tři  týdny před finálním servicepackem. Distribuované jsou prostřednictvím internetového portálu společnosti SolidWorks nebo přímo nástroji Manažera instalací SolidWorks (Zjistit aktualizace).


";