Systémové požadavky

Každá softwarová aplikace má určité požadavky na hardware, na kterém má být provozována. V odkazech níže naleznete nejen systémové požadavky jednotlivých produktů, ale zejména certifikované grafické karty, testované kompatibilní antivirové programy a také nástroje pro testování výkonu (benchmarky).

Grafické karty

Grafické karty a zejména pak správné ovladače jsou pro 3D CAD/CAM systémy stěžejní součástí hardwarového vybavení. Profesionální grafické karty spolu s certifikovanými ovladači zajistí nejen správnou funkci aplikace, ale hlavně stabilitu, vysoký výkon a podporu všech funkcí. Doporučujeme vždy používat profesionální grafické karty NVIDIA (řada Quadro) a ATI (řady FirePro a RadeonPro) a samozřejmě také certifikované ovladače.

Systémové požadavky

Požadavky na hardwarové a softwarové vybavení, podporované operační systémy a další.

Antivirové programy

V odkazu níže naleznete kompatibilní testované antivirové programy (instalace a používání produktu). Antiviry se zeleným příznakem PASS úspěšně prošly testy a nemusí být ukončovány před instalací nebo spuštěním produktu. Pokud váš antivirus není v následujícím seznamu uveden, je doporučeno jej ukončit minimálně před instalací produktu a následným restartem operačního systému. Vždy udržujte vaše antivirové programy aktualizované.

Benchmarky

Existuje nepřeberné množství nástrojů pro testování výkonu hardware a aplikací. Některé mohou být zcela obecné, jiné mohou být zaměřené na specifickou oblast či konkrétní aplikaci. V odkazu níže naleznete několik zajímavých benchmarků používaných společností SolidWorks.

Další benchmark je k dispozici v každé instalaci SolidWorks verze 2011 a novější. Tento benchmark je součástí diagnostické aplikace SolidWorks RX, kterou najdete v menu Start > Všechny programy > SolidWorks 2011 > Nástroje SolidWorks > Test výkonnosti programu SolidWorks.


";