Systémové požadavky

Každá softwarová aplikace má určité požadavky na hardware, na kterém má být provozována. V odkazech níže naleznete nejen systémové požadavky jednotlivých produktů, ale zejména certifikované grafické karty, testované kompatibilní antivirové programy a také nástroje pro testování výkonu (benchmarky).

Grafické karty

Grafické karty a zejména pak správné ovladače jsou pro 3D CAD/CAM systémy stěžejní součástí hardwarového vybavení. Profesionální grafické karty spolu s certifikovanými ovladači zajistí nejen správnou funkci aplikace, ale hlavně stabilitu, vysoký výkon a podporu všech funkcí. Doporučujeme vždy používat profesionální grafické karty NVIDIA (řada Quadro) a ATI (řady FirePro a RadeonPro) a samozřejmě také certifikované ovladače.

Systémové požadavky

Požadavky na hardwarové a softwarové vybavení, podporované operační systémy a další.

Pokud používáte virtualizované prostředí, věnujte také pozornost podporovaným hypervizorům:

Antivirové programy

Věnujte pozornost nastavení a aktualizaci vašeho antiviru. Zvažte také vytvoření výjimky v antivirovém programu, která by zahrnovala dokumenty a instalační složku SOLIDWORKS. Tím můžete zvýšit výkon operací typu Otevřít/Uložit a také operací s PDM.

Benchmarky

Existuje nepřeberné množství nástrojů pro testování výkonu hardwaru a aplikací. Některé mohou být zcela obecné, jiné mohou být zaměřené na specifickou oblast či konkrétní aplikaci. V každé instalaci SOLIDWORKS je také k dispozici základní Test výkonnosti programu SOLIDWORKS, který je součástí diagnostické aplikace SOLIDWORKS RX. Obojí najdete pomocí vyhledávání v menu Start.

Na odkazech níže naleznete několik zajímavých benchmarků používaných společností SolidWorks:

  • Prezentace
  • Nabídka
  • Zkušební verze
  • Školení
  • Podpora
  • Konzultace
Zajímá mě Šipka
X

Poptávkový formulář

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění podmínek.
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Žádost o vyzkoušení produktu

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.

Mám zájem o pozici

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Podrobné znění najdete zde.