DraftSight

DraftSight od společnosti Dassault Systemes je výkonný nástroj pro tvorbu, editaci a sdílení souborů DWG a DXF souborů. Produkt je postaven na vyspělé technologii a je určený pro konstruktéry a designéry, kteří využívají platformy Windows, Mac nebo Linux.

draft sight screenDraftSight disponuje intuitivním rozhraním, které uživatelé tradičních 2D CAD aplikací velmi dobře znají. Podporovanými formáty souborů jsou *.dwg a *.dxf. V obou případech DraftSight poskytuje kompatibilitu se soubory od verze R12 až po nejnovější.

V roce 2019 došlo u DraftSight k významným změnám, přičemž tou nejzásadnější je ukončení platnosti všech free verzí. Jejich fungování skončí ke dni 31.12.2019. Poté již nebude možné verze zdarma spouštět, využívat a ani nebudou v produktové nabídce. Všechny balíčky DraftSight 2019 jsou již zpoplatněny, ale zároveň rozšířeny o nové funkce.

Samostatné licence DraftSight

 • DraftSight Standard – Nejnižší balíček nahrazuje původní free verzi, oproti které je rozšířen o některé funkce a možnosti z vyšších balíčků. Je určena pro širokou veřejnost i pro komerční využití. 
 • DraftSight Professional – Tento balíček rozšiřuje základní licenci DraftSight Standard a je určen pro malé a střední společnosti, které potřebují 2D CAD software na profesionální úrovni. DraftSight Professional disponuje funkcemi, které umožňují významně zkrátit čas navrhování (dynamické zadávání rozměrů, rychlé ořezávání, předdefinované hladiny, ořezání šraf atd.), prémiovými nástroji (manažer atributů bloků, dávkový tisk, PDF podklad atd.), knihovnou razítek a rámečků výkresů, databází normalizovaných součástí DraftSight Toolbox a programovacím rozhraním (makra, LISP, API).
 • DraftSight Premium – Nejvyšší balíček rozšiřuje 2D funkcionalitu DraftSight Professional o možnost parametrického kótování a zadávání geometrických vazeb k načrtnutým entitám (svislá, vodorovná, soustředná vazba atd.). DraftSight Premium také nově nabízí 3D modelování pomocí funkcí jako je například vysunutí, rotace a tažení po křivce, ale i prvky pro editaci vytvořených plošných i objemových modelů, pole, zrcadlení, sražení, zaoblení atd.
Samostatné licence můžete zakoupit na oficiálních stránkách (draftsight.com). Pro všechny je k dispozici zdarma 30denní zkušební verze DraftSight Professional.
Na samostatné licence výrobce poskytuje jen emailovou podporu pro instalaci a aktivaci produktu. Pro dotazy související s používáním produktu je k dispozici pouze oficiální fórum, případně české komunitní fórum.

Síťové licence DraftSight

 • DraftSight Enterprise – Základní korporátní licence je určena pro střední a velké společnosti. Svou funkcionalitou odpovídá balíčku DraftSight Professional, navíc však nabízí síťové licencování (minimální nákup jsou 2 licence), možnost hromadné administrativní instalace a plnou technickou podporu.
 • DraftSight Enterprise Plus – Rozšířená korporátní licence je určena pro střední a velké společnosti s náročnými požadavky v oblasti 2D kreslení i 3D modelování. Svou funkcionalitou odpovídá balíčku DraftSight Premium, navíc však nabízí síťové licencování (minimální nákup jsou 2 licence), možnost hromadné administrativní instalace a plnou technickou podporu.

V případě zájmu o DraftSight Enterprise/Plus nás bez obav kontaktujte.

Hlavní výhody DraftSight

 • Česká lokalizace produktu
 • Přizpůsobitelnost uživatelského rozhraní
 • Snadný přechod pro uživatele jiných 2D CAD systémů
 • Podpora platformy Windows, Linux, MAC
 • Využití podpůrných souborů šablon (*.dwt) a nabídek menu (*.cui, *.mnu, *.mns)
 • Plná kompatibilita DWG a DXF, podpora pro PDF
 • Plná česká technická podpora korporátních licencí
 • Rozsáhlé možnosti odborných školení a konzultací

DraftSight fórum

Uživatelé se mohou zdarma zaregistrovat na českém komunitním fóru DraftSight, kde získají přístup k množství užitečných vzdělávacích zdrojů. Hlavním přínosem jsou výuková videa, často kladené dotazy, řešení záležitostí z oblasti instalace a licencování, pracovní postupy v Draftsight a další.

Využít je možné také celosvětový oficiálním web DraftSight Community, který je v anglickém jazyce a obsahuje množství výukových materiálů, iQuestions a přístupu k blogům.

Zkušební verze DraftSight

Pro všechny je k dispozici zdarma 30denní zkušební verze DraftSight Professional. Pro její zprovoznění si na oficiálních stránkách (draftsight.com) stáhněte instalaci DraftSight pro váš operační systém a na začátku instalace vyberte jako typ licence Bezplatná 30denní zkušební verze (Free 30-Day Trial).

Upozorňujeme, že zkušební verzi lze na jednom počítači použít jen jednou (použití zkušební verze DraftSight Professional zároveň ukončí i platnost předchozí free verze DraftSight).

 


";