DraftSight

DraftSight od společnosti Dassault Systèmes je bezplatný produkt pro tvorbu, editaci a sdílení souborů DWG. Produkt je postaven na vyspělé technologii a je určený pro konstruktéry a designéry, kteří využívají platformy Windows, Mac nebo Linux.

draft sight screenDraftSight disponuje intuitivním rozhraním, které uživatelé tradičních 2D CAD aplikací velice dobře znají. Podporovanými formáty souborů jsou *.dwg a *.dxf. V obou případech DraftSight poskytuje kompatibilitu se soubory od verze R12 až po nejnovější.

Po instalaci se můžete zaregistrovat na komunitním fóru DraftSight, kde získáte přístup k množství užitečných vzdělávacích zdrojů. Hlavním přínosem jsou výuková videa, názorné kurzy, webové semináře a online diskuze komunity, ve kterých můžete s ostatními členy prodiskutovat své názory na různá témata.

Společnosti mohou využít zpoplatněné uživatelské podpory, která zahrnuje telefonickou, emailovou a vzdálenou pomoc, stejně jako poskytnutí síťových licencí a podporu prostředí API. Pro studenty a pedagogy nabízí DraftSight bezplatné stažení produktu, podporu v rámci komunity, bezplatný upgrade a možnost účastnit se online diskuzí v rámci komunity DraftSight. 

Hlavní výhody DraftSight

  • česká lokalizace produktu
  • přizpůsobitelnost uživatelského rozhraní
  • gesta myší a jejich přizpůsobení
  • nové výkonné jádro a použité technologie
  • rychlý a výkonný nástroj
  • rozpoznání podpůrných souborů šablon (*.dwt) a nabídek menu (*.cui, *.mnu, *.mns)
  • nulová pořizovací cena
  • podpora platformy MAC, Windows, Linux
  • kompatibilita DWG a DXF
  • tvorba PDF souborů

Možnosti DraftSight

Produktová řada DraftSight nabízí následující balíčky:

DraftSight Free - Bezplatný 2D CAD produkt, který je určený pro širokou veřejnost i pro komerční využití. Uživatelé se mohou bezplatně zaregistrovat do DraftSight Community a tak využívat výukových materiálů, iQuestions a přístupu k blogům. Pro všechny je k dispozici zdarma 30-ti denní zkušební verze DraftSight Professional.

DraftSight Professional - Placený produkt, který rozšiřuje základní verzi DraftSight Free. Je určený pro malé a střední podniky, které potřebují 2D CAD software na profesionální úrovni. DraftSight Professional disponuje více funkcemi, které jsou schopné významně zkrátit čas navrhování (jako je Rychlé ořezávání, Odstranění duplikátů, Kótovací paleta, Generování G-kódu atd.), prémiovými nástroji (Porovnání výkresů, Dávkový tisk, PDF podklad atd.), Knihovnou návrhů, databází normalizovaných součástí DraftSight Toolbox a programovacím rozhraním (makra, LISP, API).

DraftSight Enterprise - Zpoplatněný produkt (dříve DraftSight Premium) určený pro velké podniky s náročnými požadavky. Kromě veškerých výhod a rozšíření balíčku Professional nabízí DraftSight Enterprise navíc síťové licencování (minimum jsou 2 licence) a možnost hromadné administrativní instalace. Pro zákazníky je k dispozici také telefonická a emailová podpora přímo od společnosti Dassault Systemes.

 

 


";