SolidCAM Xpress - nejlepší začátek

xpress logoSolidCAM Xpress nabízí základní řešení pro 2D frézování a je plně integrovaný v SolidWorksu.

SolidCAM Xpress ocení například každý, kdo ještě nemá zkušenosti s CAM systémem a chtěl by začít programovat s možností budoucího přechodu na větší verze SolidCAMu. Ten nabízí programování až pěti souvisle řízených os, soustružení nebo mill-turn.

SolidCAM Xpress také dobře poslouží jako doplňková CAM licence nebo dílenská licence.

Jakmile jednou vyzkoušíte výkon a pohodlí programování vašeho CNC přímo v prostředí SolidWorksu, bez nutnosti absolvovat obávanou překážkovou dráhu importování a exportování souborů, už se k neintegrovanému CAM systému určitě nebudete chtít vrátit. Místo toho, aby vás každá konstrukční změna vrátila úplně na začátek a namísto nutnosti stálého sledování změn a kontroly práce, pocítíte jistotu souslednosti vaší práce s prací konstruktérů a obrobíte vždy správný díl.

Buďte si jistí, že můžete získat poslední CAM, který budete kdy potřebovat, protože SolidCAM nabízí nástroje na nejvyšším stupni vývoje a pracuje i s nejmodernějšími CNC stroji.

Pro práci se SolidCAM XPressem musíte vlastnit nebo zakoupit licenci CAD software SolidWorks v libovolné konfiguraci.

Díly a sestavy - SolidWorkssc express

SolidCAM Xpress se snadno integruje do vašeho SolidWorksu. Pracuje pak jako každý jiný integrovaný modul uvnitř a v jednom okně se SolidWorksem. Snadná a přímá práce na skicách, dílech a sestavách při zadávání operací. Již máte SolidWorks? Doplňte si ho o SolidCAM Xpress!

Čelní frézovánísc express1

Pomocí výběru kontury nebo automatickým výběrem objemu či ploch snadno definujete obrábění čela dílu – zarovnání.

Frézování dle kontury

sc express2Vytvoří dráhu nástroje, která bude kopírovat konturu - hrana modelu nebo skica, výběr je možný také kliknutím na plochu. Pro odfrézování velkých oblastí může být snadno definován několikanásobný průchod. Hrubování a dokončování může být definováno v jedné operaci, stejně jako různé hloubky řezu.

Frézování kapes

sc express3Frézování neomezeného počtu kapes a ostrovů. Geometrie může být definována jako otevřená, polo-otevřená auzavřená s ostrovy nebo bez nich. Jednosměrná nebo obousměrná (cik-cak) strategie řezu. Šroubovice nebo rampování slouží pro najetí nástroje do řezu v uzavřené kapse. Výběr geometrie kapsy jedním klikem na plochu v SolidWorksu, skicu ve správci nebo výběrem na hraně modelu!

Vrtání a závitové cykly

sc express4Kliknutím na válcovou plochu otvoru, bod či kružnici snadno definujete cíl pro vrtací a závitovací operace. Podporuje základní strojové cykly pro vrtání a závitování (závislé na postprocesoru).

Simulace obrábění

K dispozici je drátová i plně objemová simulace obrábění včetně výpočtu času. Kontrola zabourání nástroje a držáku, kontrola upínačů a zbytkového materiálu.sc express5

Postprocesory

V instalaci je k dispozici standardní sada postprocesrů pro často používané stroje. Pro postprocesory vyladěné dle vašich požadavků požádejte o nabídku vašeho prodejce.

 

Srovnávací tabulka SolidCAM Xpress
SolidCAM express SolidCAM 2osé frézování 
Čelní frézování
Frézování dle kontury
Frézování kapes
Vrtání a závitové cykly
Objemová simulace
Frézování závitů
Zbytkový materiál
Srážení hran
Profil po dráze(tažená plocha)
Kontura po spirále
Gravírování
Drážky s tvarovým dnem
Drážka s definovanou hloubkou
3D kontura
Kontura s úhlovou stěnou
Odvrtávání(plunging)
Kontrola zabourání při výpočtu
T-drážka
Cykly sady nástrojů
Čtyřosé indexování
Pětiosé indexování
Toombstone obrábění
Automatické rozpoznání a obrábění kapes
Automatické rozpoznání geometrie děr
Automatické technologie vrtání děr
Transformace operací
Nabalení geometrie na válec
Operace ovládání stroje
Operační procesy
Šablony operací

 


";